Seminář 28. června 2001

Lumír Jasiok

Jednou z věcí, kterou bude jistě potřebovat každý uživatel Linuxu, je zprovoznění tiskárny. Nastíním problematiku tisku pomocí LPD, PDQ, LPRng, PPR a CUPS a předvedu praktické ukázky zprovoznění tiskáren (jak lokálně, tak i po síti). Zmíním se o podpoře tiskáren od několika nejznámějších výrobců.

Antivirový software pod Linuxem

Adam Štalmach

Možná se bude všem příznivcům Linuxu zdát nadpis jako dobrý vtip, ovšem existuje spousta důvodů proč mít antivirový software na svém Linuxu. V přednášce si rozebereme nabídky komerčních SW firem i antivirus pro Linux zadarmo a implementaci antiviru do poštovního serveru sendmail.

Samba

Dušan Lampart

LinuxBox.cz, s.r.o.

V příspěvku si ukážeme nastavení Samby jako souborový a tiskový server pro malé sítě, dále přístup z Linuxu jako klienta ke sdíleným prostředkům z MS Windows a seznámíme se s bezpečností Samby. Rovněž si ukážeme jak kombinovat několik Samba serverů v síti.
Zpět na seminář 28. června 2001.