Tři hlavní důvody

Důvod první : POŠTA

Určitě jste zaznamenali hojný výskyt různých kreací stvořených v geniálním VBS jež je implementován v tolik uživateli používaném poštovním klientu. Bohužel, disciplina obyčejných MS Windows uživatelů je strašně špatná a uživatelé dle základního školení v práci s tímto systémem klikají na co jim doslova padne kurzor jejich myši. Výsledkem jejich počínání je samozřejmě vysoké zaneprázdnění vašeho poštovního serveru a následně také vaše, pokud jste nejen správcem poštovního serveru, ale také děvečkou pro všechno vod počítačů. Po takovém nájezdu viru do vaší sítě lítáte hodně dlouho a likvidujete nákazu na všech počítačích ve firmě, škole atd. Jako špatný vtip pak působí známá feature těchto skriptů které projdou uživatelovy kontakty a rozešlou se na všechny adresy dostupné v kontaktech. Můžete se semnou vsadit oč chcete, že na již vámi vyčištěný počítač dorazí tento exemplář skriptu znova ( od nějakého známého postiženého uživatele který má vaši ovečku uvedenou také v kontaktech) a pokud není uživatel moc důvtipný, a že je spousta takových uživatelů, klikne si v klidu znovu, novou verzi Antiviru majíc pro jistotu zastavenou, protože si někde přečetl, že Antivirus zpomaluje jejich PC a kolotoč pokračuje.

Index
Dále