Aktualní informace
Archiv
Informace
Kontakt
 

Seminář 21. března 2002

z cyklu Ostravských Linuxových seminářů

Logo

Seznam přednášek

Pozvánka na seminář byla vyhotovena ve dvou verzích - pdf a html. Součástí tištěné pozvánky byly také abstrakty přednášek.

K dispozici jsou fotky z průběhu semináře.


Autoři a abstrakty přednášek

Filip Staněk Konfigurace X Window Systémuprezentace článek zvukový záznam
V tomto příspěvku si povíme, jak rychle a funkčně nakonfigurovat X Window systém v implementaci firmy XFree86 Inc. Povíme si něco jak o základních nastaveních (např. fonty, myš, klávesnice) tak i nastaveních pokročilejších (např. multimonitoring, nastavení DPMS). Konfiguraci budeme probírat pro verze 4.x, ale ukážeme si i syntaxi verze 3.x. Dále si řekneme jak a kde zjistit případné chyby v konfiguraci. Na závěr probereme věci jako volba window manageru.
Bc. Lumír Jasiok Použití RPM a DEB balíků v OS Linuxprezentace článek zvukový záznam
Distribuce operačního systém Linux prinášejí uživatelům usnadněnou instalaci a správu programů. Programy bývají zabaleny do tzv. "balíčků". Zřejmě používáte jeden ze dvou formtu balíčků: DEB (pokud máte distribuci založenou na Debian GNU/Linuxu) a nebo RPM (pokud jste uživateli distribuce, jejíž správa balíků je odvozena od distribuce RedHat). Během přednašky si popíšeme rozdíly mezi jednotlivými druhy balíků. Dále si ukážeme práci s nimi a na závěr pak i krátce nastíníme postup vytváření balíčků ze zdrojových souborů.

Ing. Martin Pustka a jeho kočovná společnost Soutěž o velkého Linuxákaprezentace článek zvukový záznam
Velká soutěž o malé ceny.