Aktualní informace
Archiv
Informace
Kontakt
 

Seminář 15. prosince 2005

z cyklu OLS

Logo

Seznam přednášek

Pozvánka na seminář byla vyhotovena ve dvou verzích - pdf a html. Součástí tištěné pozvánky byly také abstrakty přednášek.


Autoři a abstrakty přednášek

Ing. David Seidl Praktické zkušenosti s provozem WiFi Acess Pointu pod OS GNU/Linux prezentace článek video záznam
Bezdrátové sítě zaznamenaly v poslední době velmi prudký vývoj. Chcete-li provozovat vlastní přístupový bod, máte dnes mnoho možností jak toto učinit. Jednu z nich je využít klasické PC s WiFi kartou a operačním systémem Linux. V přednášce se dozvíte, co všechno je po softwarové i hardwarové stránce zapotřebí, jakým způsobem WiFi kartu v Linuxu nakonfigurovat pomocí wireless tools, jak svázat autentizaci WiFi klientů s DHCP serverem, jak monitorovat provoz na síti, jak sledovat přenesená data klientů a další praktické věci.
Ing. Lukáš Macura Linux v low-end routerech prezentace článek video záznam
Čím dál častěji se potkáváme s (nejen síťovými) zařízeními, která byla buďto od prvopočátku vytvořena proto, aby na nich běžel linux nebo se do nich po drobných či větších problémech dá linux dostat. Tato přednáška se nebude zabývat primárně výčtem zařízení či přesným popisem uploadovací procedury. Místo toho je spíše vodítkem v širokých vodách cross-compilingu, problémů embeded zařízení, jejich výhod a a nevýhod. A to z hlediska výrobce i uživatele.