Aktualní informace
Archiv
Informace
Kontakt
 

Seminář 9. března 2006

z cyklu OLS

Logo

Seznam přednášek

Pozvánka na seminář byla vyhotovena ve dvou verzích - pdf a html. Součástí tištěné pozvánky byly také abstrakty přednášek.

Adresa streamu

Přímý přenos můžete sledovat 9.3.2006 od 17:00 na adrese http://prenosy.cesnet.cs/goto.php?id=498.


Autoři a abstrakty přednášek

Ing. David Seidl Jak začít s Linuxemprezentace článek video záznam
Přednáška bude určena pro ty z vás, kteří se s operačním systéme Linux ještě nikdy nesetkali. Dozvíte se základní filosofii tohoto operačního systému, základní příkazy a principy ovládání. Přímo na přednášce si nainstalujeme jednu z distribucí Linuxu na softwarově emulovaný virtuální počítač. Vytvořená image bude pak přístupná na webu. Po jejím stažení budete moci zkusit sami doma experimentovat, aniž byste ohrozili váš stávající operační systém. Pokud vás Linux zajímá a nevíte jak začít je přednáška určená právě pro Vás.
Filip Bartmann Kompilace Linuxu ze zdrojových kódůprezentace článek video záznam
Pokud již používáte nějakou Linuxovou distribuci a zajímáte se o to, jak se vlastně taková distribuce připravuje, nebo-li jak si zkompilovat Linux ze zdrojových kódů pomocí klasických příkazů configure, make, make install a několika patchů, tak je právě pro vás určen projekt LinuxFromScratch. Tento projekt si nejprve krátce představíme a poté si ukážeme jak přípravit základní systém, tak abychom do něj mohli nabootovat.