Aktualní informace
Archiv
Informace
Kontakt
 

Autoři a abstrakty přednášek

Seminář 12. prosince 2007
z cyklu OLS

Logo

Linuxácký server do každé rodiny

David Seidl

FEI VŠB-TU Ostrava
e-mail:

Přednáška bude určena především pro ty, kteří se o Linux teprve začínají zajímat a nemají žádné velké znalosti o tomto operačním systému. Přímo na přednášce si nainstalujeme Linux na PC a zprovozníme některé služby, mezi které bude patřit například sdílení připojení k internetu, DHCP server, webový server s podporou PHP a případně i jiné.

3D plocha na Linuxu

Vít Klimenko

VŠB-TU Ostrava
e-mail:

Seznámíte se s Compiz Fusion kompozitním window managerem pro X Window System, který dokáže využívat všech výhod OpenGL akcelerace grafické karty. Komplexní integrace umožňuje provádět složité atraktivní efekty při správě aplikačních oken. Na předášce si ukážeme atraktivní efekty a různé další nástroje 3D plochy.

PHP - Tuning mimo silnici

Jonáš Fiala

VŠB-TU Ostrava
e-mail:

Během první části přednášky budou představeny některé možnosti fotogalerií poháněných jazykem PHP, včetně ukázky instalace a jejich základní srovnání z pohledu běžného i náročného uživatele (modifikace vzhledu galerie, nároky na hosting). Následovat bude tuningová část, kde postupně projdeme možnosti zvýšení výkonu webových aplikací v PHP pomocí opcode keší, kešování výstupu v souborech a v neposlední řadě také propojení PHP aplikace s back-endem pomocí služby XML-RPC.

Asterisk - telefonní ústředna zadarmo

Tomáš Burda

VŠB-TU Ostrava
e-mail:

Přednáška vás seznámí s tím, že počítač se může stát i alternativním způsobem jak zabezpečit funkce pobočkové ústředny a to pod Linuxem nainstalováním Asterisku, není třeba se obávat žádné předchozí znalosti nejsou zapotřebí. Budete seznámeni s instalací Asterisku a jeho zakladním managementem.

Soutěž o ceny pro všechny přítomné


Zpět na seminář 12. prosince 2007.