Aktualní informace
Archiv
Informace
Kontakt
 

Seminář 12. prosince 2007

z cyklu OLS

Logo

Seznam přednášek

Pozvánka na seminář byla vyhotovena ve dvou verzích - pdf a html. Součástí tištěné pozvánky byly také abstrakty přednášek.

Adresa streamu

Přímý přenos můžete sledovat 12.12.2007 od 17:00 na adrese http://prenosy.cesnet.cz/goto.php?id=742.


Autoři a abstrakty přednášek

David Seidl Linuxácký server do každé rodinyprezentace článek video záznam
Přednáška bude určena především pro ty, kteří se o Linux teprve začínají zajímat a nemají žádné velké znalosti o tomto operačním systému. Přímo na přednášce si nainstalujeme Linux na PC a zprovozníme některé služby, mezi které bude patřit například sdílení připojení k internetu, DHCP server, webový server s podporou PHP a případně i jiné.
Vít Klimenko 3D plocha na Linuxuprezentace článek video záznam
Seznámíte se s Compiz Fusion kompozitním window managerem pro X Window System, který dokáže využívat všech výhod OpenGL akcelerace grafické karty. Komplexní integrace umožňuje provádět složité atraktivní efekty při správě aplikačních oken. Na předášce si ukážeme atraktivní efekty a různé další nástroje 3D plochy.
Jonáš Fiala PHP - Tuning mimo silniciprezentace článek video záznam
Během první části přednášky budou představeny některé možnosti fotogalerií poháněných jazykem PHP, včetně ukázky instalace a jejich základní srovnání z pohledu běžného i náročného uživatele (modifikace vzhledu galerie, nároky na hosting). Následovat bude tuningová část, kde postupně projdeme možnosti zvýšení výkonu webových aplikací v PHP pomocí opcode keší, kešování výstupu v souborech a v neposlední řadě také propojení PHP aplikace s back-endem pomocí služby XML-RPC.
Tomáš Burda Asterisk - telefonní ústředna zadarmoprezentace článek video záznam
Přednáška vás seznámí s tím, že počítač se může stát i alternativním způsobem jak zabezpečit funkce pobočkové ústředny a to pod Linuxem nainstalováním Asterisku, není třeba se obávat žádné předchozí znalosti nejsou zapotřebí. Budete seznámeni s instalací Asterisku a jeho zakladním managementem.